ČLÁNKY

Svazenkář

21.02.2023

Svazenkář je člověk, není mu fuk ekologie, lokální zdroje, chce květinu s příběhem s úsilím a láskou. Musí totiž zavolat, objednat, tím pádem dopředu myslet na svou milovanou osobu. Není to prostě jako jen tak, dojet do TESCA za pětikilčo pro kytku, jakby na poslední chvíli chápeš. A úsilí se cení.

Moje putování za pravdou s těmito kráskami z klasického květinářství, vůbec nebyla brnkačka. Podařilo se mi pobádat taji magisterských a bakalářských prací na toto téma, stálo mě to 3 probdělé noci několikrát jsem pozvedla obočí a občas je i nechutně zavřela. Všechny tyhle momenty se mi podařilo zachytit do paměti., abych nezapomněla, proč! Tenhle...

Pěstování květin mě přepadlo na mateřské dovolené, nikoliv z nudy, ale z nouze. Hlava potřebuje zaměstnat, ruce též a víše mateřské dovolené není výherní loterie. A pak mě děsně šikanovali řeči travičů nedělních obědů. Tyto osoby zejména pamětníci Valíkovo a později Vondrákovo zahradnictví, které zde bylo od roku 1859 do 80. let 20. stol.

Iveta Barešova  Pod Parkány, 390 01